ŞİMDİ BAK

GİRİŞ TARİHİ ÇIKIŞ TARİHİ
KİŞİ
ODA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Geçmiş

Otel Karia Princess, adı, dünyanın yedi harikasından biri olarak şerefine bir mozolede yaptırılmış olan Kral Mausolus’un kız kardeşi, dul eşi ve halefi Karya Artemisia II referans alınarak seçilmiştir.

Karia Princess, 1990 yılında bölgenin ilk 5 yıldızlı otel olarak kapılarını misafirlerine açmıştır. Otelin kurucuları; asıl işleri Türkiye genelinde Mercedes Benz bayiliği olan merhum Dr. İzzet Imre ve Bayan Safiye Imre için Karia Princess, uzun yurtdışı seyahatleri sırasında küçük, zarif Avrupalı ​aile otellerinden esinlenmiş ve hotel günümüze kadar bu konsepte bağlı kalarak devam etmiştir.

2005 yılında yapılan kapsamlı tadilat sonrası bugün İmre ailesinin yeni nesli tarafından yönetilen Karia Princess, müşterilerine rakipsiz bir misafirperverlik ve misafirlerinin hafızalarında unutulmaz anılar bırakırken yeniden gelmeleri için en iyi hizmeti sunarak kurucuların ruhunu yaşatmaktadır.